Ara
  • PeCom

Pazarlama, Marka ve İstanbul

World Marketing Summit 2018 Haliç Kongre Merkezi'nden rüzgar gibi geçti. Gidemeyenler ve tekrar üzerinden geçmek isteyenler için notlarımı aktarmak istiyorum:

Kotler Tam Bir Ahlakçı Olmuş: Pazarlamaın ilkelerini yazan P. Kotler tam bir ahlakçı gibi davrandı. Vahşi kapitalizmi nasıl durdurabiliriz? Etik iş anlayışını nasıl yaygınlaştırabiliriz üzerine uzun uzun konuştu üstad.

Moran Cerf Geleceği Anlattı: Prof. Moran Cerf son dönemde nöro-pazarlama üzerine yapılan deneyler ve gelişmeler üzerine enfes bir sunum yaptı. Artık koku moleküllerinden nasıl satın alma noktaları oluşturduğumuzu anlattı ki, milyon dolarla ölçülmeyecek bilgiler verdi.

Pazarlama noktasında çok gerideyiz: Yapılan tüm sunumlar ve tartışmaların ortak noktası pazarlama noktasında çok geride olduğumuzdu. Dünya nöro-pazarlama alanında gelişmelerle dolu iken bizim hala müşteri odaklılıktan uzak olduğumuzu anlatan onlarca sunum izledik.

Şehir pazarlamasında desteğe ihtiyacımız var: İstanbul üzerine yapılan 3 panel ve seminerden yola çıkınca, İstanbul gibi dünya mirası bir şehrin nimetlerinden nasıl yararlanmadığımızı gördük. Öyle ki, içerik olarak çok gerimizde kalan şehirlerle karşılaştırıldığımızda turizm potansiyeli olarak % 28 in üzerine çıkamadığımız bir konumda olduğumuzu üzülerek gördüm. Bu şehir potansiyel olarak çok daha ciddi noktaları hedefliyor olmalıydı.


Şimdilik pazarlama zirvesinden bu kadar, geniş olarak ilerleyen günlerde yorumları yayınlayacağım.


#pazarlamazirvesi #istanbulpazarlama #pazarlamanıngeleceği #istanbulmarketingsummit


6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Çaya Bekliyoruz

Nisbetiye Mh. Gazi Güçnar Sk.

No:4 D:2 Z.Kuyu-Beşiktaş/İSTANBUL

merhaba@personelegitimleri.com

Neler Yapıyoruz? Takibe Alın
instagram-logo-and-icon-black-and-white-
İlk Bilen Siz Olun!

SICACIK BİR MERHABA İÇİN ARAYIN : 0850 305 24 15

© 2019 Oida Eğitim ve Danışmanlık, Tüm Hakları Saklıdır.