Çaya Bekliyoruz

Nisbetiye Mh. Gazi Güçnar Sk.

No:4 D:2 Z.Kuyu-Beşiktaş/İSTANBUL

merhaba@personelegitimleri.com

Neler Yapıyoruz? Takibe Alın
instagram-logo-and-icon-black-and-white-
İlk Bilen Siz Olun!

SICACIK BİR MERHABA İÇİN ARAYIN : 0850 305 24 15

© 2019 Oida Eğitim ve Danışmanlık, Tüm Hakları Saklıdır.

İLETİŞİM EĞİTİMLERİMİZ

İletişim bizleri diğer canlılardan ayıran en temel özelliğimiz. İletişimde ustalaşmak hem iş hem özel yaşantımızda fark yaratır. Ekip arkadaşlarınızın iletişim ustalığı, şirket huzuru ve başarı için önemli kazançlar oluşturur. Siz ihtiyacınıza uygun eğitimi seçin, biz onu sizin için özelleştirelim.

İletişim: Pozitif Bir Başlangıç

NEDİR?

Pozitif Bir Başlangıç, klişelerden uzak temel iletişim modülüdür. Bu modülde tüm hayatımızın ana nüvesini oluşturan iletişimin doğru esaslar üzerinde yükselmesi için bakış açısının önemi vurgulanmaktadır. Pozitif bir bakış açısı ve başlangıcın tüm iletişim sürecini başarıya götürmesi, beyinde meydana gelen tehdit algısı ve savunma duvarlarının ortadan kaldırması gibi başarı endeksli konulardan oluşmaktadır.

 

NEYE YARAR?

Gerek özgün içeriği, gerekse de uygulamalarda verdiği sonuçlar ele aldığında Pozitif Bir Başlangıç aşağıdaki konularda önemli faydalar sağlamaktadır:

 • Klişelerden uzak içeriği sayesinde katılımcılar samimi ve pratik bilgilerle süreci çözümlerler.

 • Amaç-aksiyon, amaç-fayda bağlantılarının geliştirilmesini, böylelikle nitelikli ve etkili iletişimin kurulmasını sağlar.

 • Beyinde meydana gelen sürecin öğrenilmesi ile iletişim kurarken başarılı olmanın yolları kolaylıkla benimsenir. Ezbere dayalı eğitimlerin aksine, anlaşılmış gerçeklikler sayesinde sürekli gelişim için temel atılmış olur.

 • İletişimi engelleyen ve yok eden unsurların kavranılması, bunlara karşı yöntemlerin öğrenilmesi sonucunda çözümler geliştirilir.

 • Bilimsel içeriği nedeniyle iş yaşantısı, özel hayat, gündelik koşullar farkı olmaksızın tüm durumlar için fayda sağlar.

Kurum İçi İletişim: Ortak Mıyız?

NEDİR?

“Ortak Mıyız?” kurumların iç iletişimini kurgulamak, iyileştirmek, sorunları gidermek ve daha etkin işbirliği yapan uyum içinde çalışan departmanlar oluşturmak üzere hazırlanmış, oldukça özgün ve esnek içeriğe sahip bir iletişim eğitimidir.

Kurumların başarısı işgücünün uyumlu ve verimli olmasına bağlıdır; “Ortak Mıyız?” tam bu noktaya temas eden içeriği, doğru örneklemeleri ile sorunları gidermenize odaklanmıştır. Tüm kurum çalışanlarının kurum çıkarları noktasında ortak olduklarını, aynı gemiyi farklı dümenlerle yönettiklerini anlamalarını sağlayan eğlenceli ve pratik bir programdır.

NEYE YARAR?

 • Organizasyona dahil olan tüm departmanların bir biriyle doğru iletişim ve uyum içerisinde çalışmalarına yardımcı olur.

 • Bireylerin iletişim hatalarının farkına varmalarını, bunların nedenlerini öğrenerek daha etkin iletişim kurmalarını sağlar.

 • Bireylerin empati yeteneği geliştirmelerinde, çözüm odaklı davranış oluşturmalarında oldukça etkili sonuçlar verir.

 • Yanlış anlaşılmalar, tıkanan süreçler, ilerlemeyen projeler yerine, ahenkle ilerleyen bir yapı oluşturmanıza olanak sağlar.

 • Doğru iletişim ile işlemler hız kazanır, büyüme ivmesi artar.

 • Personel sirkülasyonunu azaltır, çalışan sadakatini yükseltir.

İkna ve Müzakere: Benim Evet'im Artık Senin

NEDİR?

İletişimin olmazsa olmazı ikna ve müzakere kabiliyetidir. "Benim Evet'im Artık Senin" eğitimi gerek farkındalık yaratımı gerekse de pratik teknik kullanımı sayesinde kolay uygulanan ve çabuk sonuç alınan bir içerik sunuyor. Özel teknikler bakımından 22 farklı ikna ve müzakere tekniğinin öğrenildiği eğitimde, hem genel iletişimde hem de satıştaki metotların pratik uygulamaları bulunuyor.

NEYE YARAR?

 • Kişilerin amaç doğrultusunda iletişim kurmalarını, amaç-fayda-aksiyon bağlantılarını kullanmalarını sağlar.

 • Kazan-kazan yöntemiyle, ortak çözüm bulunarak çift taraflı tatminin nasıl sağlanacağı ortaya konulur.

 • Kurum içi çatışmaların azaltılması, hedef odaklı iletişimin yaygınlaşması konusunda oldukça etkilidir.

 • Satış ve saha ekiplerinin daha kolay sonuç almasını sağlayarak, şirket büyümesine katkı sağlar.

 • Tekniklerin uygulanması müşteri ilişkileri, satış sonrası hizmetler vb departmanlarda müşteri memnuniyetinin artmasını sağlar.

instagram-logo-and-icon-black-and-white-