top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıPeCom

Örümceği De Balıkçıyı Da Doyuran Ağlarıdır

Modern dünyada bedensel açlık artık çok geri planda kalsa da, iş dünyasında ve özel hayatımızda birçok farklı açlığı yaşıyoruz. Kariyer açlığı, güç açlığı, başarı açlığı, kazanç ve gelişim açlığı bunlardan yalnızca birkaçıGünümüzde artık hemen her konu birbiri ile bağlantılı. Tek başına, iletişim kurmadan hayatta kalmak neredeyse imkansız hale geldi. Sadece kişisel ya da toplumsal olarak değil kurumsal olarak da bu böyle. Doğru kişiler, doğru iş ortakları, doğru tedarikçiler olmadan müşteriye ulaşma şansımız neredeyse yok gibi. İster kişisel ister kurumsal hedefler için uğraşıyor olalım, en önemli başarı etkenlerinden birisi iyi bir ağ oluşturmaktır.

Satışı kolaylaştırmak, hayatımızı kolaylaştırmakla eşdeğer durumda. Peki nasıl daha kolay hale getireceğiz?

Burada dikkat edeceğimiz nokta ağ kurmak. Ciddi bir çevreniz varsa fırsatlar ayağınıza gelir. İş olanakları çeşitlenir, fikirler artar. Satış eğitimlerinde bu konunun üzerinde az durulur ama en etkili satış tekniklerinden birisi ağ oluşturmaktır. İyi bir satışçı olmasanız bile ağınız size satışlar getirebilir. Ağınıza sürekli eklemeler yapmak, onu sürekli geliştirmek süreklilik konusunda besleyici etken haline gelen bir satış yöntemidir.

Siz de bu etkili satış tekniklerinden faydalanarak çok daha fazla kazanç ve başarı elde edebilirsiniz. Hadi bu günden başlayarak ağınızı geliştirmeye başlayın.

Unutmayın ki balıkçıyı da, örümceği de besleyen ağlarıdır.


0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page